Home » Klasa-str » Meble nie tylko do łazienki » Tablice Oriented Strand Board oraz tablice meblowe – czyli co to jest, ku czego się to wykorzystuje?

Tablice Oriented Strand Board oraz tablice meblowe – czyli co to jest, ku czego się to wykorzystuje?

Nie orientujesz się czym wyłożyć krzywe ściany? Użyj płytki meblowych!

pokój
Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Płyty wykończeniowe pozostają w tych czasach niewiarygodnie popularne, zwłaszcza tzw płyta OSB (z anglika: Oriented Strand Board), która jest zazwyczaj kilka warstw (najczęściej występuje w wersji trójwarstwowej), zbudowana z pochodzącego z drewna surowca (wiórów z sosny), zwykle stosowana jako substytut skleiny. Sklejana różnymi żywicami syntetycznymi nadaje się wspaniale do budowlanki.

Jest również wersja jednowarstwowa, którą używa się do warstwy na środku sklejki. Płyty OSB http://www.centrum.meble.pl/plyty/plyta-osb-3/ (http://www.centrum.meble.pl/plyty/plyta-osb-3/) podlegają działom, w zależności od zastosowania. Ich symbole oraz do czego są stworzone to: OSB/1 – zastosowanie całościowe w suchych uwarunkowaniach; OSB/2 – deski nośne, wiórowe warunki; OSB/3 – deski przenośne, warunki wilgotne; a także OSB/4 – o zdolności przenoszenia ciężarów w uwarunkowaniach mokrych.

płyty meblowe
Autor: Bernd Wiebus
Źródło: http://www.flickr.com

Oprócz płytami Oriented Strand Board, istnieją także płyty meblowe na wymiar, których istnieje wiele typów, m.in.: laminowana (wykorzystywana do dekoracji pomieszczeń), pilśniowa, akrylowa, wiórkowa, oraz HDF a także MDF (która ma również bardziej cienkie wersje o symbolach B1 i MR).

Teraz jedną z najpopularniejszych mimo to jest High Gloss (z tak zwanym mocnym błyszczeniem), która jest dobierana do scenografii kina, seriali albo reklam. Istnieje także płyta laminowana niezapalna (z anglika: Stop Fire), którą używa się w końcowych szlifach takich budynków jak: hotele, szpitale, przedszkola, sceny, sklepy itp. Deski meblowe cechują się również bogatą kolorystyką, która zaspokoi wszelkie gusta. Więcej: http://www.centrum.meble.pl/plyty-meblowe/ (http://www.centrum.meble.pl/plyty-meblowe/)