Home » Posts tagged ściany

Fototapety oryginalną formą ozdoby ścian

Niemal każdy z nas ma w domu choć jeden obraz albo plakat. Najczęściej w pomieszczeniach wieszamy kopie dzieł największych twórców lub plakaty ulubionych kapel czy postaci z filmów. Lubiane są również abstrakcje i unikalne wzory robione na indywidualne zamówienie. W ciągu ostatniej dekady bardzo modne stały się fototapety. Chyba nic tak nie ociepla surowego pokoju jak ciekawy obraz na ścianie. Może właśnie dlatego decydujemy się na zakup obrazów.
Continue reading

Oświetlenie w salonie

Oświetlenie w salonie jest jednym z najważniejszych składników jego aranżacji - pełni ono zarówno rolę praktyczną, jak również ozdobną. Plastyczne własności światła pozwalają również zmienić proporcje małego salonu. Aby wybrać odpowiednie lampy do salonu, musisz poznać parę zasad. Światło z powodzeniem udoskonali ukształtowanie niedużego salonu i wprowadzi do niego sympatyczny klimat. Ilość, wzornictwo oraz rozlokowanie lamp do pokoju dziennego zależy przede wszystkim od jego rozmiaru jak też aranżacji.
Continue reading

Urządzamy łazienkę: co może okazać się niezbędne?

Łazienka jest naprawdę specyficznym pomieszczeniem w naszych domach. Obecna jest w niej bowiem wyższa niż gdzie indziej wilgotność powietrza. Równocześnie wykańczając ją, nie zamierzamy rezygnować z jej naprawdę perfekcyjnego wyglądu. To właśnie dlatego tak ważne są nie tylko elementy wyposażenia, takie jak szafki pod umywalkę, ale również odpowiednie materiały wykończeniowe. Po co warto sięgnąć podczas urządzania łazienki?
Continue reading

Intrygujące fototapety użyteczne w dekoracji wnętrz

Obecnie wykupienie własnego mieszkania jest marzeniem dużej liczby ludzi. Samo poszukiwanie perfekcyjnego lokum sprawia dużą ilość przyjemności. Jednak należy przyznać, że najlepszą częścią budowania własnego gniazdka jest często aranżacja wnętrz. W ostatnim czasie wielką sławą cieszą się szczególnie rozmaite fototapety, dzięki którym każde pomieszczenie staje się unikalne i jedyne w swoim gatunku.
Continue reading

Prace wykończeniowe – dla chcącego nic trudnego

Budowanie domu to ciężka rzecz, do której trzeba zatrudnić najlepszych fachowców. Kluczowe są naturalnie solidne fundamenty budynku. ściany także muszą być solidne i zapewniać bezpieczeństwo. Zadaszenie musi osłaniać przed deszczem. Kiedy już konstruktorzy zakończą pracę, porad na następny istotny etap, czyli wykańczanie budynku.
Continue reading

Kieszonkowy przewodnik po współczesnych technologiach budowlanych wykorzystywanych dzisiaj przy wznoszeniu jednorodzinnych domów

Dom to obiekt, który nie dość, że powinien być postawiony na solidnych fundamentach, to jeszcze sam ma wytrzymać dziesiątki lat, pomimo tego że w końcu jest wystawiony na działanie destrukcyjnych sił natury. Wydaje się, że najbardziej solidnym surowcem pozostaje cegła, pustak bądź po prostu kamień, ale we współczesnym budownictwie wykorzystuje się wiele innych, tak samo trwałych prefabrykatów. Chociażby najzwyklejsze szkło po odpowiedniej obróbce staje się mocne jak stal i już w tym momencie szklane ściany zdobią elewację niektórych obiektów.
Continue reading

W jaki sposób efektywnie zaaranżować nasze pomieszczenia?

Stworzenie unikatowej aury w naszych pokojach w szeregu przypadków jest wymagającym zadaniem. Nikt z nas nie lubi spędzać czasu w monotonnych i nieprzyjemnych pomieszczeniach. Wpływa to bowiem na nasze samopoczucie, które wielokrotnie uwarunkowane jest od zastosowanej kolorystyki oraz innych elementów wizualnych.
Continue reading

Jakie fototapety są szczególnie polecane klientom?

Znanych jest mnóstwo sposobów na to, by uczynić swoje cztery ściany nad wyraz atrakcyjnymi. To właśnie fototapety na wymiar stanowią szczególnie często wybieraną przez zainteresowanych klientów ofertę. Najciekawsze propozycje, jakie wyszukać można dzisiaj na rynku, cechują się doskonałą jakością.
Continue reading

Odbiór mieszkania jest tak istotną kwestią, że nie warto wizyty u dewelopera odkładać na ostatnią godzinę

Nowe mieszkanie pozostaje obiektem marzeń wielu młodych małżeństw. Chociaż nie wszystkich stać na tego rodzaju luksusy, to rynek deweloperski ciągle kwitnie. Zanim jednak niedoszli posiadacze dostaną do dłoni klucze, bywają zmuszeni dopełnić wszystkich formalności. Jak się jednak okazuje, kwestia tych formalności bywa o dużo bardziej skomplikowana, niż można sądzić. Według porzekadła, im dalej w las, tym więcej drzew.
Continue reading