Home » Klasa-str » Na temat instalacji » Przemyślana instalacja elektryczna

Przemyślana instalacja elektryczna

Nasz dom to przestrzeń, która powinna dawać bezpieczeństwo i taka też musi być instalacja elektryczna. Dlatego też należy zatroszczyć się o bezpieczeństwo mieszkańców, jak i sam budynek i jego wyposażenie.Właściwie zaprojektowana i wykonana instalacja elektryczna wewnątrz domu zapewni bezpieczne i komfortowe korzystanie ze sztucznego oświetlenia i innych urządzeń zasilanych energią elektryczną.

instalacje elektryczne
Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com

Do potrzeb budowy domu jednorodzinnego przygotowanie projektu instalacji elektrycznej nie jest obowiązkowe, lecz okazuje się on często użyteczny.

Odpowiada Ci ten artykuł? Super, jednak kliknij ponadto tu – zobaczysz tam niezwykle użyteczny portal, który też okaże się dla Ciebie wartościowy.

Projekt musi być przemyślany, omówiony z projektantami, w celu by nie narażać inwestora na przykre niespodzianki w trakcie przeprowadzanych prac. Niejednokrotnie w czasie budowy, w trakcie montażu ”elektryki” zauważamy, że krzyżują się one lub też elementy instalacji i planowane zabudowy, np. z tzw. „regipsów” kolidują ze sobą.

Komu należy zlecić projektowanie instalacji elektrycznych? Przede wszystkim nie powinniśmy prowadzić prac w pojedynkę. W trosce o jakość instalacji elektrycznej (rekomendujemy sprawdzić tą stronę) oraz bezpieczeństwo przedsięwzięcie należy zlecić elektrykowi z uprawnieniami do 1 kV, najbezpieczniej już wcześniej sprawdzonemu i poleconemu przez innych inwestorów. W swojej pracy elektrycy muszą sprawnie posługiwać się dokumentacją techniczną, szczególnie – część z nich podążając z duchem czasu wykorzystuje programy dla elektryków, szczególnie pomocne w tworzeniu projektów.

Ponieważ nawet perfekcyjnie przygotowany projekt może czasami wymagać zmian, wymaga naniesienia go na rysunki. Warto również zrobić dokumentację fotograficzną projektu. Zwłaszcza okazuje się to istotne, przy poprawkach i rozbudowie elektryki czy przy montażu urządzeń naściennych. Przy użyciu nowoczesnych, sprawdzonych programów do projektowania uzyskamy odpowiedni projekt.

przekaźniki termiczne
Autor: Dr. Martin Von Nostrand
Źródło: http://www.flickr.com

W jaki sposób znaleźć dobrego fachowca? Co najważniejsze, potrzebujemy informacji. To tak jak z lekarzem specjalistą. Popytajmy rodziny, przyjaciół, znajomych. Może kojarzą kompetentnego fachowca, którego mogą nam z czystym sumieniem polecić.