Home » Klasa-str » Łazienkowe porady » Hydromasaż w jacuzii – wady i zalety bezstresowych kąpieli

Hydromasaż w jacuzii – wady i zalety bezstresowych kąpieli

Wielu z nas marzy o własnym jacuzzi, w którym możemy całkowicie się zrelaksować i zapomnieć o żadnym stresie. Kojące hydromasaże mogą mieć zbawienny wpływ na psychikę. Dodatkowo taki masaż pomaga również skórze i niweluje ból mięśni. Jacuzzi to więc nie tylko relaks, ale także metoda na zdrowie ciała i duszy.

jacuzzi

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Jacuzzi to zazwyczaj nieduży basen, który posiada hydromasaż. Woda jest nagrzewana i filtrowana. Kąpiel z masażem ma wiele zalet. Przede wszystkim niweluje stres, dodatkowo dzięki niej możemy pozbyć się bólu mięśni. Ciepła woda sprawia, że wygrzejemy stawy, poprawimy krążenie i rozluźnimy wszystkie mięśnie. Należy wiedzieć, że masaż wodny może pomóc także w spalaniu tkanki tłuszczowej. Dodatkowo (ciąg dalszy tego materiału – kliknij hiperłącze) wizyta w jacuzzi niweluje cellulit. W dodatku masaż jest zbawienny dla ludzi cierpiących na bezsenność.

Choć wydaje się, że to forma rozrywki dla wszystkich, jacuzzi posiada szereg przeciwwskazań. Woda jest naprawdę bardzo ciepła, w związku z czym należy korzystać z masażu z umiarem, ponieważ zbyt przebywanie w takiej wodzie wysusza skórę i jest ciężkie dla układu krwionośnego. Dodatkowo w jacuzzi mogą się rozwijać różnorodne bakterie i grzyby, gdyż czyszczenie jest czasochłonne i z tego powodu nierzadko niedokładne. Skoro masaże wodne są perfekcyjne dla osób z za niskim ciśnieniem, osoby z zbyt wysokim powinny go omijać. Przeciwwskazaniem jest również menstruacja u kobiet. Nie powinno się przebywać w jacuzzi chorując na zapalenie pęcherza. Pomijać takie miejsca należy również, kiedy posiada się świeże rany oraz wszelkie choroby skóry. Niebezpieczna jest mała krzepliwość krwi.

jacuzzi

Autor: EscapadaRural
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie żyjemy bardzo szybko. Czasami nawet nie zwracamy uwagi jak niezwykle zestresowani bywamy. Ból mięśni może pojawić się również z powodu zbyt dużego napięcia. Na co dzień spotykamy się z kłopotami, nierzadko nie możemy spać. W dodatku szybkie życie to również szybkie spożywanie posiłków, co sprzyja zbyt dużej wadze i cellulitowi. Brak witamin psuje wygląd naszej skóry. Mogłoby się wydawać, że na obecne czasy nie ma prawidłowego lekarstwa, jednakże warto korzystać także z tak naturalnych metod na stres, jak masaż.

To rzeczywiście może nam bardzo pomóc. Dzięki jacuzzi staniemy się wypoczęci, rzadziej będziemy narzekać na bóle, zyskamy spokój i zdrowie (kliknij w link). Dodatkowo poprawimy swoją sylwetkę. Dzięki masażom wodnym można stworzyć niemalże cuda, dlatego też każdy, kto odczuwa nadmierne zmęczenie i stres powinien chociaż raz wypróbować jacuzzi i cieszyć się z pełnego relaksu.