Home » Klasa-str » Na temat instalacji » Do czego jest przeznaczony parawan kominkowy oraz dlaczego trzeba zdecydować się na jego zakup?

Do czego jest przeznaczony parawan kominkowy oraz dlaczego trzeba zdecydować się na jego zakup?

Kominek jest obecnie jednym ze standardów dekorowania domu lub mieszkania. Gwarantuje interesującą atmosferę, może się też stać jednym z elementów grzewczych, jako że coraz większym zainteresowaniem cechuje się ogrzewanie kominkowe. Od lat prym wiedzie rzecz jasna tradycyjna wersja kominka, czyli kominek opalany drewnem. Daje on faktyczny, „żywy” ogień, w związku z tym cieszy się tak dużą popularnością, jednocześnie jednak jest czasami kłopotliwy w utrzymaniu, gdyż należy przygotować odpowiedni grunt, ochronić stojące w bliskiej odległości od kominka meble oraz samodzielnie napalić.

kominek

Autor: Jon Glittenberg
Źródło: http://www.flickr.com

Wszystkie te niedogodności wynagradza natomiast wieczór w jego towarzystwie. Ciekawym rozwiązaniem, dla wszystkich osób, jakie mają kominki otwarte jest parawan kominkowy. Do czego jest przeznaczony? Dlaczego warto zainwestować w tego rodzaju gadżet? Zazwyczaj, jednym z podstawowych zadań takiego parawanu jest niedopuszczanie dziecka do kominka, gdyż wówczas może się ono rzeczywiście szybko poparzyć. Ma to ogromne znaczenie – nie każdy rodzic bowiem jest w stanie upilnować malucha, a one potrafią dość szybko nabroić. Parawan jest więc absolutnie niezbędny (zdecydowanie pomocna strona, dobrze odwiedzić).

Dodatkowo, może on także ochronić meble i otoczenie kominka przed zniszczeniem, gdy wydobywają się iskry. Jest to niezmiernie pomocne, przede wszystkim jeżeli nie ma się fizycznej możliwości przestawienia mebli w ten sposób, by znalazły się poza zasięgiem ewentualnych iskier. Dzisiaj na rynku oferowane są parawany, które jednocześnie mogą pełnić zadanie barierki na schody (zobacz jak zabezpieczyć drewniane schody) czy barierki uniemożliwiającej wejście do konkretnych pomieszczeń w domu.

kominek

Autor: MGProjekt Pracownia Architektoniczna
Źródło: http://www.flickr.com

Reasumując, parawany kominkowe to wyposażenie pomocne dla wszystkich rodziców. Na rynku oferowany jest ich bogaty wybór, wobec tego niezależnie od indywidualnych potrzeb, z pewnością odszuka się zadowalający wyrób. Parawany proponowane są w różnych wersjach rozmiarowych, bez problemu można je dopasować do kominka i wyglądu pozostałej części pomieszczenia. Parawan może stać się z tego względu też elementem dekoracyjnym. Na parawan dla kominka powinny zdecydować się wszystkie osoby, które mają kominek otwarty, opalany drewnem oraz chcą zabezpieczyć mieszkanie oraz uchronić dzieci przed niebezpiecznym poparzeniem.