Home » Klasa-str » Na temat instalacji » Wykorzystanie materiałów naturalnego pochodzenia w budownictwie

Wykorzystanie materiałów naturalnego pochodzenia w budownictwie

Jak wiemy, najczęściej stosowanym w budownictwie materiałem o naturalnym pochodzeniu jest drewno. Można z niego przygotować nie tylko konstrukcje, dzięki jakim nasz dom będzie solidnie wzmocniony.

Drewniane domy to coraz częściej elewacje wykonane z tego typu materiałów, zrobione w całości z drewna czy też wnętrza posiadające drewniane meble i elementy wyposażenia wnętrz. Bardzo często są także spotykane tarasy drewniane.
tarasy drewniane
Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/bruk_jurajski_kolor01.jpg
Drewno jest bardzo korzystnym tworzywem. Przez odpowiednią jego obróbkę można nie tylko spowodować, że wybrane przez nas pomieszczenie nabiera osobliwego charakteru, ale także stworzyć naprawdę niepowtarzalną przestrzeń, zobacz http://cortonbau.pl/concrete.html. Jeśli chodzi o tarasy drewno jest wyjątkowo pożądane jako że wygląda nie tylko elegancko, ale również wygląda niezwykle naturalnie. Tarasy drewniane mają jednak również swoje minusy. Zalicza się do nich chociażby problem z odpowiednim dbaniem o te materiały, które są narażone na nieustanną ekspozycję na słońce czy też wiatr. Warunki pogodowe powodują, że wiele osób rezygnuje z takiego rozwiązania, jak drewniane domy. Zrobione z drewna tarasy z reguły są zabudowane i to może w pewnym stopniu pomóc w ochronie tego materiału przed niebezpiecznymi czynnikami z zewnątrz. Jednak drewno potrzebuje naprawdę jak najlepszej ochrony aby przetrwać w nienaruszonym stanie przez długi czas.
Oczywiście w przypadku wewnętrznych zastosowań tego typu materiału wystarczy zabezpieczyć drewno poprzez zastosowanie jakiegoś lakieru, jednak w przypadku drewnianych elementów przeznaczonych na zewnątrz budynku sprawa jest już bardziej skomplikowana – -> kliknij. Domy z drewna często wobec tego są dużo droższe niż standardowe domy, ponieważ na ogół stosowane są szlachetne gatunki drewna, wytrzymałe na niesprzyjające warunki pogodowe lub należycie zabezpieczone. To sprawia, że koszt realizacji takiego przedsięwzięcia jest o wiele wyższy niż zastosowanie na przykład tworzyw sztucznych.

Mimo to wielu ludzi z chęcią decyduje się na tego typu rozwiązanie, oczywiście w miarę możliwości finansowych, zwłaszcza dlatego, że drewno wygląda faktycznie okazale i wspaniale się prezentuje, a właściwie zabezpieczone będzie solidne i stabilne.

Selekcja wpisów wg daty

Luty 2019
P W Ś C P S N
« sty    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Najnowsze trendy – jak wdrażać?