Home » Posts tagged wentylacja

Rozwiązania zastosowane w energooszczędnym domu

Kto z nas nie marzy o własnym domu? Lecz posiadanie go nie jest wcale tak prostą sprawą. Głównym i decydującym elementem są powody finansowe. Kiedy jednak uda nam się już pozbierać zadowalającą kwotę na budowę czy zakup, także wybrać ten jeden jedyny przeglądając różne projekty domów, to warto pomyśleć nad rozwiązaniami wspomagającymi nam podczas już korzystania nie wyrzucać pieniędzy na darmo. Więcej cennych informacji można znaleźć w portalach budowlanych. Znajdują się tam najlepsze projekty opracowane przez fachowe biura projektowe.
Continue reading

Klapy dymowe i systemy oddymiania

Klapy dymowe służą do odprowadzania dymu i ciepła z palącego się budynku, podtrzymując drożność dróg ewakuacyjnych i pożarowych. Mechaniczne otwieranie skrzydła okna do kąta 90° względem framugi umożliwia dokonanie maksymalnego rozwiania dymu i ciepła z dróg ewakuacyjnych.
Continue reading

Jak jest wykorzystywana wentylacja w różnych budynkach, jakie są różnice pomiędzy układami mechanicznymi i grawitacyjnymi

Do wygodnego mieszkania są potrzebne pewne rzeczy, jakimi na szczęście obecnie możemy w wygodny sposób sterować. Po pierwsze w domu powinno być ciepło, to zapewni instalacja grzewcza, albo podpięta do miejskiej sieci, albo używająca urządzeń w domu. Istotne jest także zapewnienie odpowiedniego powietrza, musi być ono jak najbardziej świeże i mieć właściwą wilgotność.
Continue reading