Home » Klasa-str » Na temat instalacji » Warto kupić wentylator łazienkowy, aby nie dopuścić do powstania pleśni w łazience

Warto kupić wentylator łazienkowy, aby nie dopuścić do powstania pleśni w łazience

W naszym mieszkaniu każde pomieszczenie odgrywa niezwykle istotne zadanie i w związku z tym powinno być jak najlepiej urządzone. Dotyczy to również łazienki, która z reguły nie jest prosta do zaaranżowania, jako że odznacza się najczęściej małą powierzchnią użytkową. Tymczasem musi być równocześnie niezwykle funkcjonalna – z jednej strony ma być pomieszczeniem wygodnym i ładnie wyglądającym, a z drugiej umożliwiać realizowanie codziennych czynności porządkowych jak mycie, pranie, suszenie. Co więc wziąć pod uwagę w trakcie urządzania łazienek uwzględniając istniejące w niej warunki?

wentylator
Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl

Urządzając to pomieszczenie powinniśmy po pierwsze uwzględniać wilgotność. W łazience z reguły panuje bardzo duża wilgoć. Jest to związane z codziennym prysznicem, czy też praniem ubrań. Jeśli warunki na to pozwalają, również suszy się tu ubrania. Stąd też niezwykle ważne jest wyposażenie jej w wentylator (zobacz|sprawdź wentylator łazienkowy) łazienkowy (więcej), by nie doprowadzić do powstania grzyba. Pochłania on nie tylko parę wodną, ale także niemiły zapach. Wentylator taki można zainstalować przy suficie, na ścianie, a także nad prysznicem. W zależności od ulokowania wybieramy odpowiedni model uwzględniając jego design. Jednak najważniejszą rolę w tym przypadku odgrywa wydajność sprzętu oraz jego głośność. najlepiej jak pracuje bardzo cicho, a jego wydajność jest kilka razy większa niż pojemność kubatury. Istotna jest także częstotliwość pracy wentylatora – najlepiej działają te, które pracują nieustanie i na bieżąco wymieniają powietrze w łazience. Rzecz jasna do łazienki, w której pojawia się duża wilgotność nie potrzebny jest nawilżacz (sprawdź to koniecznie) powietrza, który przyda się w innych pomieszczeniach, zwłaszcza, gdy są klimatyzowane i mocno ogrzewane- . Wentylator jest natomiast niezbędny. Przeciwwskazaniem do jego zamontowania jest wykorzystanie w pomieszczeniu urządzeń spalających gaz w otwartym palenisku (dotyczy to między innymi podgrzewaczy wody). Jeśli nie istnieją przeciwwskazania do zainstalowania wentylatora, dodatkowo warto pomyśleć o innych rozwiązaniach, które zwiększą przewiew i cyrkulację powietrza w pomieszczeniu. Jednym z nich jest zamontowanie drzwi posiadających w dolnej części otwory, poprzez które powietrze może bez problemów przepływać.