Home » Klasa-str » Łazienkowe porady » W jaki sposób wyposażyć pokój dzienny

W jaki sposób wyposażyć pokój dzienny

Każdy z nas ma wobec pokoju dziennego nieco inne wymagania. W niektórych mieszkaniach jest to miejsce familijnych spotkań, w innych zaś reprezentatywny pokój, jaki używany jest jedynie do przyjmowania gości. Ergonomiczność salonu to nadrzędny czynnik, jaki należy wziąć pod uwagę w toku jego aranżacji. Niżej dowiesz się jak urządzić salon, w jaki sposób dopasować oraz rozmieścić umeblowanie a także na co zwrócić uwagę, ażeby pomieszczenie to uczynić centralnym punktem mieszkania.

Podczas aranżacji pokoju dziennego powinieneś kierować uwagę na parę ważnych kwestii: Ustal środkowy punkt salonu po czym naokoło niego zaaranżuj wszystkie sprzęty. W pewnych przypadkach może to być cokolwiek, co jest na stałe „wbudowane” w pokój dzienny (przykładowo kominek), w innych zaś – przedmiot, który został doniesiony z zewnątrz (dla przykładu telewizor). Rozstaw sprzęty tak, ażeby tworzyły obszary do rozmów. Ludzie znajdujący się w pokoju dziennym powinni mieć możność luźnej dyskusji, bez konieczności krzywienia karku bądź krzyczenia. Jeżeli pokój dzienny jest bardzo duży, utwórz parę takich obszarów. Pamiętaj o stosownej powierzchni między meblami.

salon w domu

Autor: TNS Sofres
Źródło: http://www.flickr.com

Niech będzie na tyle duża, aby ludzie mogli bez ograniczeń się między nimi przesuwać, przechodząc z jednej strony pomieszczenia na drugą. Odsuń sprzęty od ścian. Umeblowanie skoncentrowane pod ścianami to najogromniejszy błąd ludzi urządzających salon. Pojedyncze meble winny być właściwie zgrupowane, tworząc sposobność do odrobiny intymności. Jeśli tylko są odpowiednio wykończone z tyłu, nie ma powodu, aby dosuwać je do ścian.

Jeśli chodzi o umeblowanie do pokoju dziennego, wymiar ma znaczenie.

Chcesz odnaleźć inne tego rodzaju materiały? Jeżeli tak, ta wskazówka z serwisu (http://www.prymat.net/oferta/rusztowania/rusztowania-modulowe/) jest godna polecenia, gdyż odnosi się do podobnej tematyki.

Oto czym powinniśmy się pokierować: Sofy oraz fotele – są zwykle sporym wydatkiem, zatem warto postarać się, aby pasowały do przestrzeni. Najważniejszą sprawą jest wymierzenie pokoju dziennego przed realizacją zakupu. Sofy i fotele fotele biurowe wrocław nie powinny być ani zbyt małe, ani zbyt duże. Najodpowiedniej więc zrobić plan pokoju dziennego we właściwej skali i nanieś na niego przeskalowane rozmiary sof jak też foteli. Przetestuj przeróżne ustawienia i wybierz takie, jakie nie tylko najlepiej wygląda, lecz także gwarantuje właściwie dużo przestrzeni między poszczególnymi meblami. O ile podoba ci się styl rustykalny, postaw na meble ze starego drewna (zobacz więcej).