Home » Klasa-str » Łazienkowe porady » Łazienka idealna – trudno zaaranżować zwłaszcza te małe, ale i one mają swój urok

Łazienka idealna – trudno zaaranżować zwłaszcza te małe, ale i one mają swój urok

Łazienka – jak najlepiej ją zaprojektować? Gdzie ją najlepiej umieścić? Na pewno jest to niemały dylemat, jaki nierzadko dopada nas w momencie projektowania domu czy też już w trakcie jego budowy. Każdy z nas ma rzecz jasna inny gust i lubi co innego. Jedni przepadają za raczej prostymi i mało wyszukanymi pomieszczeniami, dla innych szczytem marzeń jest łazienka w stylu skandynawskim. Jeśli zupełnie nie mamy pojęcia, jak powinna wyglądać nasza łazienka i jakie w ogóle obecnie występują trendy, jeśli chodzi o to pomieszczenie, warto poszukać inspiracji.

łazienka

Autor: aphrodite-in-nyc
Źródło: http://www.flickr.com
Kupmy kilka czasopism związanych z aranżacją, przejrzyjmy zdjęcia w internecie podpytajmy znajomych. Tym sposobem zorientujemy się, jakie faktycznie są możliwości i będziemy mogli ocenić, co nam się podoba, a czego na pewno nie chcemy u siebie mieć. Pamiętajmy, że to co akurat jest na topie, na ogół jest także jednocześnie najdroższe. Inną sprawą jest to, czy warto mieć wyłącznie jedną łazienkę, czy może więcej. Wśród osób, które mają dwupiętrowe domy, panuje moda na tę drugą opcję.

Wtedy jedna z łazienek znajduje się na przykład na parterze, a druga łazienka na poddaszu (ciekawe propozycje urządzenia). Jak najbardziej ma to wiele zalet. Bez wątpienia docenimy fakt że mamy dwie łazienki, kiedy będziemy musieli spieszyć się rano do pracy, a jedną z nich zajmie inny członek rodziny. Z drugiej strony pamiętajmy, że każdą z nich należy odpowiednio wyposażyć. Jak więc powinna wyglądać łazienka? W jakiej kolorystyce warto ją utrzymywać? Często dylematem jest również to, czy korzystniej jest wybrać prysznic, czy wannę.

W małej łazience z pewnością lepiej sprawdzi się ten pierwszy, z drugiej strony nie ma nic bardziej relaksującego niż gorącą kąpiel. Natomiast kolorystyka łazienki to już indywidualna sprawa. Każdy z nas lubi przecież inne kolory. Białe łazienki są ładne, ale równocześnie dosyć szybko się brudzą. Na tego rodzaju płytkach widać każdą smugę czy każdy pyłek. Zaś na tych ciemnych natychmiast rzuca się w oczy zbierający się kamień. Krótko mówiąc, każdy kolor w łazience ma zarazem wady, jak i zalety. Trzeba zatem samodzielnie ocenić, co jest dla nas najważniejsze, na czym nam najbardziej zależy i wtedy podjąć decyzję oraz stworzyć projekt swojej wymarzonej łazienki.