Home » Klasa-str » Na temat instalacji » Który klimatyzator wybrać do domu? Przewodnik

Który klimatyzator wybrać do domu? Przewodnik

Ogromnymi krokami zbliża się wiosna. Początek wiosny to odpowiednia chwila dla tych wszystkich, jacy kolejnego lata nie pragną spędzić w dużym upale i myślą o zakupie klimatyzatora. Warto wiedzieć, co powinniśmy kupić, który wentylator wybrać.

klimatyzator
Źródło: http://e-link24.pl/
Należy także z wyprzedzeniem zaplanować odpowiednie prace budowlane. Jeszcze parę lat wstecz klimatyzator – wypatrz promocje – w prywatnych mieszkaniach mogła się kojarzyć z luksusem dostępnym jedynie dla bogatych. Spadające ceny przyrządów powodują, iż już za mniej aniżeli 2000 zł można stać się posiadaczem aparatu, które zagwarantuje nam miły chłodek w domu. Kiedy za oknem żar będzie się lał z nieba, ty będziesz odpoczywał w komfortowych warunkach. W naszym przewodniku postaram się odpowiedzieć na pytanie, który wentylator (zobacz|sprawdź wentylatory łazienkowe) wybrać, aby jak najlepiej spełniał wasze potrzeby- warte przeczytania.

Klimatyzatory ruchome. Na pierwszy rzut oka zdawać by się mogło, że to idealne wyjście. Nie dosyć, iż narzędzie realnie chłodzi, to jeszcze możemy ustawić go w tym pomieszczeniu, w którym aktualnie pomieszkujemy. Podstawową wadą klimatyzatora ruchomego jest konieczność skorzystania z otwartego, a co najmniej uchylonego okna. Ów sprzęt wymaga, by gorące powietrze z wnętrza zostało odprowadzone na zewnątrz. Służą temu dosyć długie, giętkie rury o średnicy ok. 10-15 cm, której wylot musimy umieścić za oknem. Jedynie w niektórych mieszkaniach znajdziemy kratki wentylacyjne ulokowane na zewnętrznych ścianach. Co to oznacza w praktyce? Dosyć spore straty energetyczne. Duża cząstka pracy wentylatora przenośnego będzie zniwelowana poprzez ciągły dopływ gorącego powietrza z zewnątrz.

kimatyzacja
Źródło: pixabay.com
Drugą z wad ruchomych klimatyzatorów może być ich stosunkowo duży poziom hałasu. Wszelkie fragmenty takie jak wiatrak, a przede wszystkim sprężarka, zainstalowane są w jednej obudowie, jaką, chcąc nie chcąc, powinniśmy ustawić wewnątrz naszego mieszkanka. By zmniejszyć poziom hałasu, możemy zdecydować się na kupno urządzenia wyekwipowanego w dwie rury miast jednej. Są to rozwiązania nieco droższe a także rzadziej występujące na rynku. Osobiście rekomenduję przeto wentylatory tzw. zewnętrzne. Należy zwrócić uwagę na serwis fabrykanta, na to czy ma on w ofercie filtry do wentylacji i filtry do klimatyzacji- spójrz: filtry do wentylacji.