Home » Klasa-str » Łazienkowe porady » Jakie akcesoria muszą znaleźć się w łazience?

Jakie akcesoria muszą znaleźć się w łazience?

W łazience istotna jest funkcjonalność, którą gwarantują podstawowe sprzęty jak umywalka, toaleta czy prysznic. Aczkolwiek na funkcjonalność jak i klimat łazienki wpływają także dodatki, a dokładniej akcesoria łazienkowe.
Dodatki do łazienki powinny ją doskonale uzupełniać, a nie tworzyć wrażenie przepełnienia.

Autor: Fiat
system

Autor: Vsevolod Knyazev
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego przy kupnie dodatków do łazienki należy kierować się następującą regułą – albo wybieramy akcesoria z jednej kolekcji, albo dopasowujemy różne przedmioty tak, aby dawały spójną aranżację, wpisywały się w styl łazienki jak i reszty mieszkania. W odróżnieniu do dodatków do salonu czy sypialni, w przypadku dodatków do łazienki najważniejszą rolę odgrywa praktyczność. Jakie więc akcesoria muszą znaleźć się w każdej łazience?

kredyt

Autor: centralniak
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno w każdej łazience ważne są tekstylia. prócz mięciutkich ręczników, mile widziany jest dywanik, na którym możemy postawić mokrą stopę. Taki dywanik jest niezwykle praktyczny, eliminuje ryzyko poślizgnięcia się przy wyjściu z wanny bądź prysznica, a jednocześnie stanowi estetyczny element wystroju łazienki. Warto zwrócić uwagę, aby wszystkie tekstylia w łazience były w podobnych wzorach oraz wpływały na przytulność wnętrza. Akcesoria łazienkowe, akcesoria łazienkowe jakie kojarzą się z każdą łazienką to również mydelniczki, dozowniki do mydła oraz kubki na szczoteczki. Najlepiej i najprościej wybrać komplet. Do wyboru jest mnóstwo wzorów, dzięki czemu możemy wybrać doskonały zestaw, który będzie też ozdobą.

Ponadto w każdej łazience konieczne są wieszaki, uchwyt na papier toaletowy i szczoteczka do toalety przenośne kraków – te akcesoria także powinny być spójne – do wyboru są chromowane, ceramiczne, plastikowe, z elementami szklanymi. Najczęściej łazienka służy też jako pralnia, a zatem konieczny jest kosz na brudna bieliznę. Przyda się również kosz na drobne śmieci, który pozwoli utrzymać porządek w łazience.