Home » Klasa-str » Na temat instalacji » Jak wykorzystywać energię odnawialną przez cały rok

Jak wykorzystywać energię odnawialną przez cały rok

Energia słoneczna nagromadza się w ziemi, w wodach gruntowych oraz w powietrzu. Współcześnie można ją zużywać przy pomocy tak zwanej pompy ciepła i przez cały rok użytkować ją do ogrzewania oraz podgrzewania wody. Użycie pompy ciepła w ogóle nie wymaga użycia komina!

pompa ciepła

Autor: Isle of Man Government
Źródło: http://www.flickr.com
Wzmiankowana pompa wykorzystuje w dużej mierze odnawialne źródła energii oraz nie powoduje żadnej emisji szkodliwych substancji. Trzeba mieć na uwadze, iż pompy ciepła zużywają małą wielkość energii elektrycznej (blisko 25 procent mocy pompy). Znaczy to, iż 75% łącznego zapotrzebowania na energię pokrywana jest energią otrzymaną bezpłatnie ze środowiska naturalnego.

Wzrastające koszty energii i coraz wyższe obciążenie przyrody dają czytelny sygnał: najwyższy już czas by począć myśleć o opcjonalnych sposobach pozyskiwania energii. Energia odnawialna jest energią przyszłości, a pompy ciepła są doskonałym rozwiązaniem żeby efektywnie stosować tę darmową energię (więcej w temacie: zainstalowanie pompy ciepła).

Czy masz chęć dowiedzieć się czegokolwiek nowego na przedstawiany temat? Jeżeli tak, to świetnie, gdyż ta oryginalna strona www (http://hyzynski.pl/oferta/krawezniki/) zapewne także Cię zaciekawi.

W tenże sposób zdołamy być nie tylko w wyższym stopniu niezależnym, ale również chronić środowisko naturalne.

W handlu znajdują się urządzenia, użytkujące energię tak z powietrza, z gruntu jak też z wody gruntowej, toteż podejście możemy dopasować do swoich oczekiwań, wymagań jak również do warunków w jakich będzie pracować pompa ciepła. W handlu osiągalne są pompy ciepła przeznaczone do małych domów jednorodzinnych a także do obiektów przemysłowych, tak do domów nowo budowanych jak też budowli modernizowanych.

Pompy ciepła to przyrządy funkcjonujące na tej samej regule jak chłodziarka czy klimatyzacja. Ich zamysłem nie jest jednakże odebranie ciepła od plonów lub jogurtów ukrytych w lodówce, lecz oddanie ciepła, zatem to, co schładzarka robi na zamienniku umieszczonym z tyłu obudowy (więcej na ). W wielkim skrócie, pompa ciepła biorąc 1 kWh energii elektrycznej pobiera ze środowiska 1-4 kWh gorąca, i potem w całkowitej liczbie 2-5 kWh oddaje to ciepło do środowiska.

Jeśli chcesz poznać jeszcze inne informacje na omawiany tutaj wątek, to przeczytaj to ważne opracowanie (https://bmeters.pl/pl/cieplomierze/258/) – ono również jest warte uwagi.

Pompa ciepła zapewnia więcej gorąca, aniżeli zużywa energii i z tej przyczyny jest tania w eksploatacji (mówimy, że ma wskaźnik wydajności blisko 2-5). Dlatego uważa się, że takowe pompy ciepła są odnawialnym źródłem prądu (dużą część ciepła dostarczanego do mieszkania czerpią z otoczenia).