Home » Klasa-str » Meble nie tylko do łazienki » Innowacyjny, nieco chłodny i minimalistyczny styl wyposażenia mieszkań staje sie coraz bardziej powszechny i u nas

Innowacyjny, nieco chłodny i minimalistyczny styl wyposażenia mieszkań staje sie coraz bardziej powszechny i u nas

Chociaż na początku budził troszkę zdziwienia, współcześnie jest coraz bardziej powszechnym sposobem na urządzenie domu w taki sposób, że jego wizaż ulega całkowitej zmianie.
Choćby takie meble loftowe.

Drzwi zewnętrzne NARWIK z Kolekcji Arktycznej
Autor: Zakład Stolarki Budowlanej CAL
Źródło: Zakład Stolarki Budowlanej CAL
meble z metalu
Autor: Pedro Ribeiro Simões
Źródło: http://www.flickr.com
W gruncie rzeczy niebywale związane ze stylem przemysłowym, wspaniale odnajdują się w naszych supernowoczesnych salonach. Czym takim się odróżniają? Są to meble wykonane z żelaza, szkła czy nawet aluminium lub plastiku, ale z tej przyczyny nadają każdemu pomieszczeniu niepowtarzalny i odmienny klimat. Przy aranżacji nimi pamiętajmy tylko, że bardzo lubią one otwarte i ogromnie jasne powierzchnie. Wtedy dopiero oddają własny prawdziwy i wyjątkowy charakter. Jasne że, można pokusić się także o meble (link tu…) industrialne – meble dla osób o niebywale wykwintnym guście i co powinno się ująć, niesłychanie ekskluzywne. Wyprodukowane z najdoskonalszych gatunków drewna i z postarzanego metalu nadają niesamowity efekt wizualny. Tak samo meble loftowe, jak i meble industrialne mają swe źródła w dawnych fabrykach . To im zawdzięczają minimalistyczny i zimny styl. Dzięki zamyśle przeniesienia ich do wnętrz mieszkalnych będącemu skutkiem naturalnie z potrzeby, na stałe weszły do domów jako ogromnie innowacyjny styl – zobacz tu:

Z upływem czasu tylko zyskają na cenie i chociaż dla jednych jest to być może nieco zimny i minimalistyczny styl, ale dla większości zdecydowanie użyteczny i niebywale nowoczesny. U nas jest bardzo dobrze odebrany i zyskuje coraz liczniejszą rzeszę zwolenników.