Home » Klasa-str » Łazienkowe porady » Czy warto urządzać wnętrza w sposób oryginalny? Czemu jest to opłacalne? Co dzięki temu zyskuje konkretna przestrzeń?

Czy warto urządzać wnętrza w sposób oryginalny? Czemu jest to opłacalne? Co dzięki temu zyskuje konkretna przestrzeń?

Niestandardowe rozwiązania to coś, na co dobrze jest stawiać w aranżacjach wnętrz. Nie opłaca się powielać takich samych aranżacji. Warto odważyć się na coś niestandardowego.

Na pewno będziemy zadowoleni, iż zaryzykowaliśmy.

Takim interesującym rozwiązaniem jest zastosowanie fototapety w łazience – demur. Niektórym zapewne coś takiego nie przeszłoby przez myśl. Jednak efekt niesamowicie pozytywnie zaskakuje. Tym bardziej w niewielkich pomieszczeniach, w jakich właściwie nie ma miejsca na różne dekoracyjne dodatki, ten rodzaj ozdoby będzie jak najbardziej trafiony. Fototapeta do łazienki ożywi to miejsce, oprócz tego wizualnie zwiększy gabaryty pomieszczenia. Łazienka będzie jakby bardziej przestronna. Postarajmy się, aby pasowała ona pod katem stylu do pomieszczenia. Kupując tego typu fototapetę wiedzmy natomiast, iż nie powinna to być pierwsza lepsza fototapeta. Trzeba wziąć pod uwagę to, że w łazience panuje duża wilgotność, z tego względu nie każdy surowiec się nada do łazienki. Najlepiej, jakby fototapeta do łazienki była fototapetą winylową. W takim wypadku będzie bardziej odporna na wodę.
fotel obrotowy

Autor: Fira Images
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo interesującym pomysłem będzie również fototapeta do salonu – . W tym wypadku również powinna ona spełniać konkretne standardy. Co ważne, musi stylem pasować do salonu. Nie może być czymś niepasującym od reszty wystroju. Jeśli wybieramy fototapetę do pomieszczenia minimalistycznego, to starajmy się, by nie wybijała się ona na pierwszy plan, a była naturalnym, estetycznym dodatkiem. Może sprawdzić się świetnie jakiś pojedynczy, niewielki motyw, może nie od razu fototapeta na całą ścianę. Warto mieć świadomość, że taka fototapeta da nam spore możliwości, gdyż może mieć całkiem różne rozmiary, nie mówiąc już o motywach. Fototapeta do salonu okaże się na pewno bardzo interesująca. Z powodzeniem może zastąpić przykładowo obrazy ścienne.

Dobrze jest wiedzieć także o innej możliwości. Interesującym rozwiązaniem może okazać się fototapeta przyklejona do mebli. Doskonały pomysł tak do pokoju dziecięcego, jak również do sypialni. Doskonale wygląda na dużej szafie. Ma ona jeszcze jeden atut, a mianowicie można za jej pomocą odnowić sfatygowany już mebel. Kupno nowej szafy na pewno będzie droższe niż zastosowanie fototapety. Obdrapane oraz nieestetyczne meble, otrzymują w taki sposób nowe życie. To całkiem ekonomiczne rozwiązanie. Tym bardziej w pokoju dziecięcym, gdzie meble najczęściej bardzo szybko potrzebują odświeżenia.

Dlatego, że różnego rodzaju motywów jest bardzo wiele, to możemy co jakiś czas zmieniać w taki sposób aranżację wnętrza. Z pewnością będzie to bardzo interesująca forma dekoracji wnętrza. Warto pomyśleć o niej, kiedy nasz tradycyjny wystrój trochę nam się opatrzy.