Home » Klasa-str » Na temat instalacji » Budownictwo energetyczne – niezaprzeczalnie jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów dzisiejszej gospodarki

Budownictwo energetyczne – niezaprzeczalnie jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów dzisiejszej gospodarki

Polska niewątpliwie jest jednym „liderów” w branży energetycznej. Przywołany sektor niezmiernie dynamicznie się rozwija.

temperatura

Autor: U.S. Army Alaska (USARAK)
Źródło: http://www.flickr.com
Liczby nie pozostawiają wątpliwości: nad Wisłą systematycznie rośnie ilość realizowanych inwestycji.
Siłą rzeczy zwiększa się również popyt na fundamenty pod słupy energetyczne. Na rynku spotkać można sporo różnorodnych modeli przywołanych „konstrukcji” (fundamenty typu F – bazalt.plz reguły stosuje się w sytuacji, kiedy budowa przebiega na niejednorodnym podłożu poniżej poziomu wód. Beton cechuje bowiem duża odporność na zawilgocenie. W dzisiejszych czasach rekordy popularności biją fundamenty palowe. Dlaczego? Przyczyn jest co najmniej kilka. Pozwalają one na umocnienie istniejących już podwalin, które zostały uszkodzone a także przeniesienie dużych obciążeń na niższą warstwę gruntu. Poza tym, można je wykonać o wiele łatwiej niż ich tradycyjne „odpowiedniki” monolityczne. Nie zapominajmy iż właściwe fundamenty pod słupy energetyczne to „baza” (formak – Bazformak – Bazalt S.A.ednio dobrane mogą opóźnić postęp pozostałych prac a nawet zniweczyć powodzenie całej inwestycji.

Warto zwrócić uwagę, iż w szeroko rozumianym budownictwie niezmiernie często sięga się po formak, czyli inaczej mówiąc łupany blok skalny przystosowany do kształtów i wymiarów przyszłego wyrobu.