Home » Klasa-str » Łazienkowe porady » Aranżacje niedużych łazienek

Aranżacje niedużych łazienek

Toaleta o małej nawierzchni stanowi prawdziwe wyzwanie. Zaprojektowanie każdych koniecznych sprzętów i fantastyczna aranżacja wnętrza przy optymalnej gospodarności miejsca jest wyjątkowo trudna. Kluczem do powodzenia jest dobrana aranżacja małych łazienek, jaka umożliwi użytek każdego centymetra wolnej powierzchni.

aranżacje małych łazienek

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
W nowoczesnych wnętrzach łazienkowych dąży się do ograniczenia ilości wyeksponowanych szczegółów. Powinna górować przejrzystość i minimalizm. Taki efekt jest możliwość pozyskać, zestawiając odpowiednie akcesoria i skrywając zbyteczne elementy. Odpowiednie rozplanowanie drobnej łazienki nastręcza sporo pomysłowości.

Kliknij ten odnośnik oraz zobacz więcej meble wójcik lyon szczegółowych wiadomości odnoszących się do podnoszonego tu artykułu. Z pewnością jest on bardzo atrakcyjny.

Coraz to większą uwagę przykłada się do fragmentów wykończenia łazienki. Częściej ceni się ergonomiczność chowania fragmentów podłączeniowych i gniazdek elektrycznych. Obszar zbiornika WC, lub styk miski sedesowej z kanalizacją to powierzchnia, na której mogą gromadzić się zarazki.

Na popularności zyskują systemy podtynkowe do montażu ceramiki i baterii łazienkowych. Podtynkowy montaż baterii wannowych, bądź natryskowych zapewni przestronność i wysoki poziom higieny wnętrza. Takiego gatunku armatura mocowana jest w specjalnej wnęce ściennej, dzięki czemu wyraziste pozostają mocowania baterii, dekoracyjna rozeta, także w przypadku modelu wannowego, jej przepust. Dzięki temu rozwiązaniu zaoszczędzimy miejsce w ciasnej łazience, jaka nadal będzie funkcjonalna. Dodatkowo ukrycie podłączeń i korpusu baterii redukuje ich ekspozycję, a więc narażenie na negatywne działanie wody, oraz uwalnia nas od obowiązku sprzątania całej nawierzchni armatury.

Aranżacja małych łazienek w funkcjonalny i ergonomiczny sposób, bez rezygnacji z wszystkich udogodnień może być nie lada wyzwaniem. Istnieje dużo podejść, przy przeznaczeniu jakich mała łazienka będzie sprawiać odczucie rozległej, a równocześnie nie zabraknie w niej potrzebnego sprzętu. Chłodna transparentna kolorystyka, równe płytki z lekką fugą, duże lustro, odpowiednie oświetlenie, również schowane schowki, to zestaw kluczowych chwytów, zwiększających małą łazienkę.