Home » Posts tagged woda

Przyjazne środowisku ogrzewanie

Ogrzewanie ekologiczne staje się niezbędnością. Nie wystarczy już dziś montowanie filtrów specjalistycznych w wielkich fabrykach przemysłowych. Przykładem mogą być tu miasta Śląska, gdzie w gospodarstwach domowych częstokroć opala się węglem, co sprawia że wciąż rośnie skażenie powietrza.
Continue reading

W jaki sposób zadbać o ciepłą wodę w naszym domu?

Skonstruowanie domu to bez wątpienia wyjątkowo trudne zadanie, z jakim przychodzi się nam zmierzyć w ciągu naszego życia. Duża część z nas bowiem na pewnym etapie swojej egzystencji potrzebuje stać się pod każdym względem niezależnym, a posiadanie swojego miejsca zamieszkania z pewnością jest symptomem takiego stanu rzeczy. Powinno się w tej sytuacji niemniej jednak przyznać, że sam fakt konstrukcji domu może wydawać się dla nas wyzwaniem niemożliwym do wykonania.
Continue reading

Niezbędne rzeczy, żeby nic nie przeciekało

W naszym codziennym życiu nie zwracamy uwagi na mnóstwo rzeczy. Dopiero, kiedy zaczyna się coś psuć zauważamy niektóre elementy. Tak najczęściej bywa, kiedy chodzi o uszczelki silikonowe. Są one bardzo często stosowane w prysznicach, a kiedy , w którymś miejscu się odkleją lub po prostu się przerwą, co nieczęsto się zdarza, ale bywa, wtedy woda może przeciekać na podłogę. Wiadomo nikt nie chce po każdym prysznicu mieć całej zachlapanej podłogi, dlatego trzeba wybrać nową uszczelkę silikonową i umocować ją.
Continue reading

Jak wybrać idealny sposób na ciepłą wodę?

Obmyślając system ogrzewania w domu, szukamy wszelakich rozwiązań różne możliwości tak, aby wybrać to najbardziej optymalne. Pod rozwagę bierzemy różne aspekty: możliwości techniczne, wygodę użytkowania i oczywiście końcowy koszt inwestycji. Głównie rozmyślamy jednak, jak zaoszczędzić na ogrzewaniu wody. I tu na pierwszy plan wysuwa się koncepcja, skupiająca w sobie wszystkie powyższe cechy: ogrzewanie gazem płynnym.
Continue reading