Home » Posts tagged woda

Usługi hydrauliczne we Wrocławiu

Budowa domu to przedsięwzięcie potrzebujące dużego wkładu finansowego, energii oraz czasu. Budowla to nie tylko dach oraz mury, ale też coś niezauważalnego z zewnątrz jak również niezbyt zauważalnego w środku, czyli instalacje sanitarne. To pojęcie niezwykle szerokie. Nie chodzi bowiem tylko o podłączenie wody, czy odprowadzanie ścieków.
Continue reading

W jaki sposób zadbać o ciepłą wodę w naszym domu?

Skonstruowanie domu to niewątpliwie niezmiernie skomplikowane zadanie, z jakim przychodzi się nam zmierzyć w czasie naszego życia. Spora część z nas bowiem na pewnym etapie swojej egzystencji chce stać się pod każdym względem niezależnym, a posiadanie własnego miejsca zamieszkania niewątpliwie jest symptomem takiego stanu rzeczy. Należy w tej sytuacji tymczasem przyznać, że sam fakt budowy domu może wydawać się dla nas zadaniem niemożliwym do realizacji.
Continue reading

Zbiornik do hydroforu jest obligatoryjnym składnikiem domowej sieci wodnej.

Każdy tego rodzaju zbiornik przeznaczony jest do przechowywania wody, która ma być stosowana w celach spożywczych lub przemysłowych. Działa on w zestawieniu z pompą hydroforową lub głębinową i tworzy takim sposobem całe komplety hydroforowe, które służą do zasilania wodą instalacji mieszczących się w domach jednorodzinnych i gospodarstwach rolnych czy ogrodniczych, jak również w firmach produkcyjnych.
Continue reading

Ciepło z gruntu, powietrza oraz wód – jak je uzyskać

Artykuł ten ma za zadanie wyjaśnić, czym tak naprawdę jest pompa ciepła, w którym miejscu dobrze jest ją zastosować, oraz w jakich sytuacjach opłaca się jej montaż oraz używanie. Te przyrządy grzewcze zyskują ostatnimi czasy na popularności przede wszystkim dzięki obniżce ich cen, ale też przez wzrost cen ciepła.
Continue reading

Przyjazne środowisku ogrzewanie

Ogrzewanie ekologiczne staje się niezbędnością. Nie wystarczy już dziś montowanie filtrów specjalistycznych w wielkich fabrykach przemysłowych. Przykładem mogą być tu miasta Śląska, gdzie w gospodarstwach domowych częstokroć opala się węglem, co sprawia że wciąż rośnie skażenie powietrza.
Continue reading

Niezbędne rzeczy, żeby nic nie przeciekało

W naszym codziennym życiu nie zwracamy uwagi na mnóstwo rzeczy. Dopiero, kiedy zaczyna się coś psuć zauważamy niektóre elementy. Tak najczęściej bywa, kiedy chodzi o uszczelki silikonowe. Są one bardzo często stosowane w prysznicach, a kiedy , w którymś miejscu się odkleją lub po prostu się przerwą, co nieczęsto się zdarza, ale bywa, wtedy woda może przeciekać na podłogę. Wiadomo nikt nie chce po każdym prysznicu mieć całej zachlapanej podłogi, dlatego trzeba wybrać nową uszczelkę silikonową i umocować ją.
Continue reading

Jak wybrać idealny sposób na ciepłą wodę?

Obmyślając system ogrzewania w domu, szukamy wszelakich rozwiązań różne możliwości tak, aby wybrać to najbardziej optymalne. Pod rozwagę bierzemy różne aspekty: możliwości techniczne, wygodę użytkowania i oczywiście końcowy koszt inwestycji. Głównie rozmyślamy jednak, jak zaoszczędzić na ogrzewaniu wody. I tu na pierwszy plan wysuwa się koncepcja, skupiająca w sobie wszystkie powyższe cechy: ogrzewanie gazem płynnym.
Continue reading