Home » Klasa-str » Meble nie tylko do łazienki » Przykładowe porady na temat tego, w jaki sposób praktycznie umeblować niewielki przedpokój.

Przykładowe porady na temat tego, w jaki sposób praktycznie umeblować niewielki przedpokój.

Przedpokoje to pomieszczenia, jakie są niekiedy dość niewygodne do urządzenia. W dużej mierze może to wynikać z ich wymiarów. Przedpokoje w wielu mieszkaniach i domach są wąskie i długie, a do tego z paroma drzwiami do innych domowych pomieszczeń, i w takiej sytuacji stwarza to wiele problemów podczas meblowania. A przecież przedpokój jest niejako wizytówką mieszkania czy domu, bo to tam właśnie będzie się witać odwiedzających.

szafki i komody
Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Z tego też powodu warto przypilnować tego, żeby był wygodny i funkcjonalny, na szczęście jest sporo pomysłów, jakie na pewno w tym pomogą. Po pierwsze należy zadbać o odpowiednie oświetlenie, bo przeważnie przedpokoje nie posiadają okien i jest w nich zwyczajnie ciemno. Należy przy tym nie ograniczać się jedynie do pojedynczego, rozwieszonego na górze źródła oświetlenia, można również pomyśleć o oświetleniu bocznym. Rozłożone na całej długości przedpokoju punktowe, nieduże lampki nie tylko dużo lepiej oświetlą wnętrze, lecz dodatkowo powiększą je optycznie i spowodują, że będzie znacznie przyjemniejsze. Następną sprawą są meble. Przy wąskich przedpokojach koniecznie należy zwrócić uwagę na to, żeby robiły one lekkie wrażenie i dobrze wtapiały się w otoczenie. Istotne są również rozmiary, na przykład obecne we wszystkich pomieszczeniach szafki na buty nie powinny być zbyt szerokie, bo zwyczajnie będą przeszkadzać. Należy znaleźć taki model na przykład: , żeby nie zajmował dużo miejsca, na przykład stosując inną metodę układania butów w środku.

buty w przedpokoju
Autor: DJ Bustos
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli będzie taka możliwość, to najlepszą opcją może być zaprojektowanie mebli na wymiar. Będzie je wtedy można precyzyjnie dostosować do wszystkich kątów, jeśli się to dobrze zrobi, to będą nie tylko funkcjonalne, lecz również dobrze będą wyglądać. Jeśli chodzi o meble, to w przedpokoju może się także przydać szafa na płaszcze i kurtki, najlepiej będą się tutaj sprawdzać modele mające drzwi przesuwne. W niejednym przedpokoju pojawia się również niewielka komoda 3 szuflady, w jakiej można na przykład chować różnego rodzaju szaliki, czapki czy przydatne na co dzień drobiazgi (szafka 3 szuflady).