Home » Posts tagged potrawy

Kuchnia solidnie zaopatrzona – co powinno się w niej znaleźć

Okazuje się, że wielu z nas ma zaległości w tych dziedzinach, z jakimi stykamy się w zasadzie każdego dnia. Czasami np. nasza kuchnia jest tak niewłaściwie zagospodarowana, że nie ciężko jest cokolwiek w niej znaleźć. Wiedzmy, że odpowiednie doposażenie miejsca, w którym żyjemy jest absolutnie koniecznie. Często zdarza się tak, że, gdy dopiero zaczynamy mieszkać w nowym mieszkaniu, mamy ze sobą wyłącznie kilka przedmiotów codziennego użytku. Następnie przez lata gromadzimy kolejne, tym samym „obrastając” w sporą liczbę rzeczy. Na końcu, albo jeszcze podczas całego tego procesu, może okazać się, że nic do siebie nie pasuje: szklanki do talerzy, talerze do sztućców i tak dalej. Jeśli tego rodzaju chaos ma miejsce i w naszej kuchni, to najwyższy czas to zmienić. Nie pozwólmy na to, by wiele kolorowych szklanek z napisami mieszało się wraz z porcelanowymi filiżankami, których co roku coraz mniej. To od nas samych zależy, czy będziemy umieli tak zaaranżować tego typu przestrzeń, aby uczynić ją harmonijną i atrakcyjną. Zacznijmy zatem coś zmieniać, jeżeli nie było do tej pory dobrze.
Continue reading

Najbardziej solidne garnki są w gastronomii. Są niezniszczalne i długowieczne, najbardziej wytrzymałe. Pamiętaj, że zapewniają najwyższą jakość

Nim zaczęto tworzyć garnki gastronomiczne z prawdziwie szlachetnej stali nierdzewnej, wykorzystywano odmienne surowce. Przede wszystkim poszła ceramika, a w późniejszym czasie miedzi i aluminium. W jeszcze późniejszym okresie rozpoczęto tworzyć garnki z żeliwa. Dzisiaj prawie na sto procent mamy najdoskonalsze możliwości, bo nikiel i chrom, z którego tworzy się garnki, wspaniale przewodzą ciepło, co skutkuje tym, iż rozchodzi się ono równomiernie. Co więcej, tego typu garnki są odporne na korozję.
Continue reading

Czas umeblować nasze mieszkanie

Kiedy najważniejsze prace wykończeniowe w naszym mieszkaniu mamy już za sobą, można odetchnąć z ulgą. Surowe pomieszczenia powoli zaczynają przypominać nasze wymarzone gniazdko, ale główna frajda jeszcze przed nami. Oczekują nas przecież męczące pielgrzymki do marketów meblowych. Jeżeli nie chcemy, by zamieniło się to w koszmar, trzeba właściwie się do tego przygotować.
Continue reading