Home » Klasa-str » Meble nie tylko do łazienki » Na co zwracać uwagę, zakupując meble do hotelu?

Na co zwracać uwagę, zakupując meble do hotelu?

Jeżeli kierujesz swoim hotelem, musisz zatroszczyć się o kilka elementów, dzięki którym będziesz nie tylko popularny, lecz i doceniany na rynku usług hotelowych. Należą do nich bez wątpienia meble do hotelu. Na co zwracać uwagę, wybierając umeblowanie?

meblehotelowe.wajnert.pl
Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim ważna jest jakość mebli. Gdy skusisz się na tanie meble, pewnie nie posłużą ci za długo. W łóżkach w okamgnieniu popękają sprężyny, szuflady w komodach będą się zacinać, a rogi stoliczków nocnych wytrą się, w wyniku czego nie będą prezentować się ładnie. Rekomendowane przez klientów sklepy meblowe, zapewniają ci zakup porządnych, chociaż nieco kosztowniejszych mebli. Jednakże nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto, gdyż ich wymiana nie stanie się niezbędna już za parę lat, tak jak wymiana niedrogich szaf, a więc – oszczędzisz. Przez lata ich użytkowania wydatki wreszcie się zwrócą, a ty ciągle będziesz cieszyć się stosownym stanem mebli.

Łóżko
Autor: jessicadally
Źródło: http://www.flickr.com

Drugą sprawą jest praktyczność hotelowego umeblowania. Musisz kupić komfortowe łóżka, na których goście będą mogli się wyspać, jak również regały oraz komody, do których schowają swoje ubrania, kosmetyki czy inne drobiazgi. Nawet podczas wyjazdu doceniamy porządek, toteż na pewno nie ucieszylibyśmy się z pokoju, w którym nie ma nawet jednej półki, by powkładać t-shirty, spodnie, sukienki i bieliznę. Taki hotel od razu skreślilibyśmy ze swojej listy i raczej ponownie byśmy go nie odwiedzili. To samo dotyczy łazienki hotelowej – powinna być w niej choć jedna półka, na której możemy ustawić swoje kosmetyki. Ponadto liczy się sam wystrój wnętrza – meble, przy pomocy których urządzamy pokoje hotelowe, powinny pochodzić z jednej bajki.

Rzecz jasna każdy pokój może być urządzony w innym stylu, lecz w jednym pomieszczeniu nie można postawić nowoczesnego łóżka i staromodnego regału, na ścianie z kolei zawieszając kolorowy zegar ścienny z postacią z bajki. Nie będzie to właściwie wyglądać i goście mający uwagę na takie elementy mogą nie czuć się dobrze. Meble razem z dodatkami umieszczonymi w pokoju oraz z kolorystyką ścian powinny tworzyć jedną całość, by nadawać pomieszczeniu konkretnego charakteru. Meble do hotelu – np. takie: – to niezbędny element wyposażenia obiektu. Można w zasadzie powiedzieć, iż są jego wizytówką, dlatego warto jest dokładnie przemyśleć kwestię ich zakupu.