Home » Klasa-str » Na temat instalacji » Mączka skalna to doskonały oraz całkowicie naturalny nawóz wytwarzany w wielu kopalniach

Mączka skalna to doskonały oraz całkowicie naturalny nawóz wytwarzany w wielu kopalniach

Bardzo wielu ogrodników pragnie używać tylko ekologicznych nawozów. Wyjątkowo dobrym pomysłem w takim przypadku są rozmaite mączki skalne, które powstają podczas przemielania skał w kopalniach.
Czasami kopalnia wapienia posiada w ofercie mączkę skalną.

kopalnia wapienia
Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli poszukujemy tego nawozu, to znakomitym pomysłem będzie zaglądnięcie do Netu, odpalenie wyszukiwarki i wstukanie odpowiedniego słowa kluczowego. Na pewno otrzymamy mnóstwo użytecznych rezultatów. Warto pamiętać, że mączka skalna jest nawozem wolno działającym, który ma w sobie wyjątkowo wiele mikroskładników. Powstaje ona w kopalniach jako produkt uboczny podczas przemielania kamieni, zatem można otrzymać najróżniejsze typy mączek – granitową, magnezytową czy ze skał wulkanicznych.
Lepiej pamiętać, aby dokładnie posprawdzać skład mączki, nim ją nabędziemy. Musi ona mieć te mikroelementy, których brak uprawianym roślinom. Należy także powiedzieć o tym, iż dobra mączka skalna doskonale łagodzi niemiłe zapachy, więc jest znakomitym dodatkiem do kompostów. Jeżeli chcemy ją nabyć, to dobrym pomysłem będzie odnalezienie kopalni, która posiada ją w ofercie. więcej– Nie będzie z tym problemu, ponieważ każda większa kopalnia wapienia z reguły produkuje mączkę skalną.

Warto powiedzieć, iż mączki skalne znakomicie magazynują wodę oraz minerały, co sprawia, że gleba staje się bardziej żyzna oraz obfitsza w rozmaite potrzebne roślinom minerały. (zobacz tu) Takie mączki są nawozem w w stu procentach naturalnym, zatem da się je stosować bez żadnego ryzyka. Poleca się je mniej doświadczonym ogrodnikom.

Selekcja wpisów wg daty

Luty 2019
P W Ś C P S N
« sty    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Najnowsze trendy – jak wdrażać?