Home » Klasa-str » Łazienkowe porady » Kabiny prysznicowe – co oferuje rynek? Co należy mieć na uwadze? O czym należy pamiętać w trakcie zakupu?

Kabiny prysznicowe – co oferuje rynek? Co należy mieć na uwadze? O czym należy pamiętać w trakcie zakupu?

Wiele osób decyduje się na zastąpienie wanny prysznicem. Bez dwóch zdań takie rozwiązanie ułatwia rozplanować przestrzeń, a także skutkuje oszczędnością wody w przyszłości. Jak zakupić trafiony dla siebie prysznic? Kabiny prysznicowe uznawane są za to, że dają możliwość odbycia krótkiego prysznica. Odpowiednio wyposażone rewelacyjnie zdają egzamin w przypadku osób niedołężnych, dla których wchodzenie do wanny może rodzić trudności. Rynek zapewnia odmienne modele kabin prysznicowych.

kabina prysznicowa
Autor: travelingnorthagency
Źródło: http://www.flickr.com
Dostępne są kabiny prysznicowe narożnikowe, ale także przyścienne, wnękowe, wolnostojące oraz walk-in. Pierwsze z podanych doskonale spełnią funkcję w małym pomieszczeniu. Musimy szczegółowo pomierzyć przestrzeń w naszej łazience. Kabiny prysznicowe (kliknij aby zobaczyć więcej) dostępne są w różnorodnych wymiarach. Następnym etapem jest wybranie kształtu. Dostępne są kabiny prysznicowe okrągłe, kwadratowe, owalne, w kształcie prostokąta czy pięciokąta – pełna oferta na CERMAG. W kwestii wizualnej, wybieramy pomiędzy szkłem i akrylem.

Co więcej, w zależności od gustu, można postawić na brodzik niski lub głęboki. Jeżeli chodzi o ścianki kabiny to możemy postawić na przezroczyste, matowe, przyciemniane, gładkie.Niebagatelna znaczenie będą miały także drzwi naszej kabiny prysznicowej. Dostępne są wyroby z drzwiami otwierającymi się na zewnątrz lub przesuwanymi. Bez wątpienia, jeśli chcemy zaoszczędzić trochę miejsca, warto wybrać drugie ze wskazanych. Spore pole do popisu mamy również w kwestii selekcji wyposażenia do prysznica.

Oprócz klasycznych baterii, mamy ewentualność nabycia nowoczesnych paneli natryskowych, odznaczających się ogromem zróżnicowanych funkcji. Dzięki nim zapewniamy sobie opcję dopasowania spersonalizowanych mocy czy kierunków natrysku. Trzeba podkreślić, że jeśli w naszej łazience króluje wanna, nie chcemy lub nie możemy zamienić jej na prysznic, możemy, nabywając parawan, sprawić, że będzie ona mogła też pełnić funkcję kabiny prysznicowej.