Home » Klasa-str » Na temat instalacji » Jeśli planujemy budowę domu powinniśmy wcześniej pomyśleć nie jedynie o projekcie, ale o praktycznej stronie budowy – o zatrzymaniu wody z dala od naszej działki

Jeśli planujemy budowę domu powinniśmy wcześniej pomyśleć nie jedynie o projekcie, ale o praktycznej stronie budowy – o zatrzymaniu wody z dala od naszej działki

Ktokolwiek kto przewiduje wybudowanie domu na pewno myśli, że najważniejszą rzeczą jest wybranie projektu, który nam się spodoba.

projekt nowoczesnego domu
Jest to naturalnie fakt, ale nie jest to ostatnia nasza misja. Powinniśmy także zasięgnąć opinii specjalistów w przedmiocie drenażu naszej nieruchomości.

Przed rozpoczęciem budowy warto spytać o porady budowlane specjalistyczną firmę, która udzieli nam wszystkich ważnych informacji.

Opisywana w tym miejscu tematyka jest dla Ciebie użyteczna? Jeśli tak, to wejdź do serwisu klimatyzacja kraków, który opisuje zbliżone tematy.

Jeżeli do wybudowania domu najęliśmy fachową ekipę, również jej szef z pewnością będzie w stanie z nami porozmawiać. Porady budowlane są niezwykle istotne i powinniśmy ich zasięgnąć choćby wtedy, gdy sądzimy, że sporo na ten temat wiemy, dlatego warto wejść na stronę i dowiedzieć się więcej. Sam drenaż działki musimy wykonać jeszcze przed położeniem fundamentów pod dom. Rozciąganie rur będzie wtedy szybsza i zapewne nie tak droga. Rury odwadniające muszą rozciągnąć na swoich działkach Ci, którzy chcą, aby ich dom miał piwnicę. Jednak jeśli nasz dom będzie leżał na podmokłym terenie, to niezależnie od wybudowanej piwnicy powinniśmy dokonać inwestycji w rury – (wróć) odwadniające z Budoskopu.

Uproszczą nam one egzystencję w przyszłości i uchronią przed przypuszczalnym pokazaniem się grzyba i pleśni na ścianach, gdyż izolacja przeciwwilgociowa tylko czasami się sprawdza. Rury drenarskie, tak zwane peszle, zawsze powinny być montowane razem ze studzienkami kontrolnymi. Wówczas rezultat odwadniania działki będzie lepszy.