Home » Klasa-str » Na temat instalacji » Jakie są zalety i wady kominkowego ogrzewania, stosowanego obecnie większości domów.

Jakie są zalety i wady kominkowego ogrzewania, stosowanego obecnie większości domów.

Jednym z chętnie ostatnio wybieranych sposobów ogrzewania, zwłaszcza w nowo stawianych domach, są kominki. Z powodu swych zalet zyskały one sporą popularność, choć rzecz jasna, jak to z wieloma rzeczami może być, mają także jakieś wady. Kominki doskonale sobie radzą z ogrzewaniem domu, ale sprawdza się to, jeśli w domu cały czas ktoś pali. Może wystarczyć jeden dzień bez grzania, aby wnętrze się mocno ochłodziło, a ponowne ogrzanie będzie niestety trochę trwać. Wyjściem będzie dodatkowa instalacja z centralnym ogrzewaniem, uruchamiana na czas kilkudniowych wyjazdów.

kominek
Autor: a.froese
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym kłopotem, jaki występuje przy kominkowym ogrzewaniu jest fakt, że w przeciwieństwie do pieców dwufunkcyjnych nie ogrzewają one wody, i trzeba zainstalować dodatkowe urządzenie do tego. Planując zakup kominka należy brać na to poprawkę, tak samo jak na to, że ktoś będzie musiał regularnie przynosić drewno do palenia, a być może trzeba będzie na nie przeznaczyć oddzielny kącik. Więcej informacji na stronie:

Kominki mają również dużo zalet, i dlatego też są tak chętnie kupowane. Do grzania potrzebują drewna, które jest surowcem niedrogim, łatwym do znalezienia w sklepach i przechowywania, a co najważniejsze ekologicznym – spalanie jego wytwarza dużo mniej niebezpiecznych związków, niż palenie oleju albo drewna. Poza tym montując kominek jest się uniezależnionym od zewnętrznej dostawy mediów, nawet jak w domu nie będzie prądu lub wody, to przynajmniej nie będzie zimno. No i nie można zapomnieć również o funkcji dekoracyjnej, jaką spełnia kominek w domu. Zapraszamy do kontaktu:

kominek
Autor: Jon Glittenberg
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej montuje się je w salonach, i stanowią tam ważną część wyposażenia, dlatego też ważny jest ich wygląd i poziom wykonania. A do dyspozycji jeśli chodzi o dostępne wzory, modele i materiały do wykończenia jest całkiem sporo, praktycznie każdy, kto planuje kupić kominek, w pewnym momencie znajdzie dla siebie najlepszy. Jednym przykładowo spodobają się kominki marmurowe, eleganckie, stylowe i niezwykle wytrzymałe. Za to innym przypadną do gustu otoczaki białe, i one w głównej mierze zostaną wykorzystane do budowy.

Selekcja wpisów wg daty

Marzec 2019
P W Ś C P S N
« lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najnowsze trendy – jak wdrażać?