Home » Klasa-str » Meble nie tylko do łazienki » Jaką rolę pełnią stoły w naszych domach, jak dobrze je wybrać do swoich wnętrz

Jaką rolę pełnią stoły w naszych domach, jak dobrze je wybrać do swoich wnętrz

Posiłek spożywany w samotności nie będzie smakował zwykle tak samo dobrze, jak ten, który zjada się w doborowym towarzystwie. Tym upragnionym towarzystwem bywa najbliższa rodzina, czy znajomi na wykwintnej kolacji. Także obiad jedzony w niewygodnej pozycji czy z talerza umieszczonego na kolanach nie jest zaliczany do miłych. Potrzebne jest chociaż minimum miejsca, żeby położyć wygodnie talerzyk, podeprzeć rękę i mieć gdzie odstawić szklankę.

meblemagnat.pl
Autor: meblemagnat.pl
Źródło: meblemagnat.pl
Jednym słowem niezbędne jest miejsce przeznaczone właśnie do jedzenia posiłków. Nie chodzi jednakże o konkretne pomieszczenie, gdyż tu sytuacja uzależniona jest od warunków mieszkaniowych. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłaby niezależna jadalnia ulokowana niedaleko kuchni, w której najważniejszym obiektem jest solidny stół.

Jednak w krajowych realiach niezwykle często spotyka się sytuacje, kiedy kuchnie są tak bardzo małe, że stół znajduje swoje miejsce w pokoju dziennym. Oczywiście jest to sytuacja do przyjęcia przy założeniu jednak, że ma się do dyspozycji porządny stół. Bardzo często w takich przypadkach jest to stół rozkładany, którego wielkość można regulować przez rozsuwanie kawałków płyty meblowej, będącej blatem. Jednak są to stoły raczej kiepskie i szybko się zużywają.

MebleMagnat
Autor: MebleMagnat
Źródło: MebleMagnat

Różne modele stołów, jakie znajdują się dziś w sprzedaży pozwala na swobodny zakup dokładnie takiego stołu, jaki spełni założenia dotyczące ilości miejsc, jak również doskonale wpisze się stylistycznie w stylistykę pomieszczenia, w którym ostatecznie ma stanąć. W niewielkich pomieszczeniach preferowane są waśnie stoły (stoły designerskie od damnet.pl) zrobione z płyty meblowej, które daje się rozkładać w razie potrzeby dysponowania dużą ilością miejsca. Wadą takich stołów jest ich nieduża trwałość w porównaniu do stołów drewnianych czy połączenia stali ze szkłem. Takie stoły to rozwiązanie dość nowe, doskonałe do nowoczesnych pomieszczeń, gdzie główną cechą jest nieskazitelna czystość. Jeżeli jednak w domu są dzieci, zaś gospodarz lubi przytulność i ciepło pomieszczenia, zdecydowanie lepiej zainwestować w stoły drewniane, które najczęściej są nie tylko mniej wymagające w pielęgnacji, ale o wiele bardziej trwałe i odporne na niszczenie. Stoły (szczegółyna ten temat: brumet.com.pl/oferta/meble-nierdzewne.html) drewniane to niemal tradycyjne meble, choć oczywiście współczesne wzory odbiegają stylistyką od drewnianych stołów pokolenia dziadków.