Home » Klasa-str » Na temat instalacji » Jak zbudować łazienkę od podstaw w mieszkaniu, jakie urządzamy? O jakich sprawach faktycznie trzeba nie zapominać?

Jak zbudować łazienkę od podstaw w mieszkaniu, jakie urządzamy? O jakich sprawach faktycznie trzeba nie zapominać?

Kiedy remontujemy łazienkę i adaptujemy poddasze oraz piwnicę na cele mieszkalne, to warto zrobić tam łazienkę. Jesteśmy w stanie ją wydzielić z części określonego pomieszczenia lub najprościej zmienić przeznaczenie jakiegoś z nich. Aranżacja łazienki w całkowicie nowym miejscu to dość duże wyzwanie, szczególnie w tym miejscu, w jakim nie istnieje pion kanalizacyjny i wodny. By każde urządzenie złączyć z oddalonymi pionami i zyskać określone spadki rury kanalizacyjnej, to dosyć często trzeba podnieść poziom podłogi w łazience oraz w sąsiednich pomieszczeniach.

brodzik w łazience
Autor: cleong
Źródło: http://www.flickr.com

Jesteśmy w stanie rozważyć tego rodzaju zmiany tam, w jakich po podniesieniu posadzki możemy wygodnie korzystać z pomieszczeń. Przestrzeń między rurami biegnącymi po podłożu wypełnia się materiałem izolacyjnym, tzn. dociętymi płytami styropianowymi albo granulatem styropianowym. Na nim dopiero tworzy się podkład podłogowy. W tego rodzaju łazience bez kłopotu jesteśmy w stanie zlokalizować najistotniejsze elementy, takiego typu jak brodziki łazienkowe czy umywalki, nie ma z tym żadnego problemu. Jednakże, by dobrze to się prezentowało i było funkcjonalne, wymagany jest właściwy zamysł. Korzystnie więc pamiętać o innych zmianach, jak na przykład budowa ścian. Dobrze wydzielić łazienkę lekkimi ścianami szkieletowymi, można je ustawić na każdym stropie i faktycznie w każdym miejscu. Wstawione jednak w istniejącym wnętrzu nie będą posiadały tak dobrych parametrów, o których jesteśmy w stanie przeczytać w prospektach.

wanna
Autor: Le living and co
Źródło: http://www.flickr.com

Ich bardziej słaba izolacyjność akustyczna bierze się z tego, że dźwięki z łazienki będą się przedostawać do pokoju obok przez warstwy podłogi. Żeby takiego rodzaju zjawisko zminimalizować, dobrze zaizolować styk profili, jakie tworzą szkielet ściany z podłogą. W tym celu w linii przewidzianej ściany warto wyciąć szczelinę w podkładzie podłogowym, by stworzyć barierę dla dźwięku. Wszystkie rodzaje profili, które mają styczność z istniejącymi przegrodami, to oznacza podłogą, sufitem lub ścianami podkleić powinno się taśmą tłumiącą. Zapełniając ścianę wełną, powinniśmy przyłożyć ją do płyt okładzinowych od strony cichszego pomieszczenia, natomiast od strony bardziej głośnego miejsca, tzn. łazienki, pozostawić powinniśmy 1,5 centymetrową szczelinę. Różne produkty do łazienki warto zakupić w fachowych sklepach.

Ciekawi Cię, co to są moje źródła? Jeżeli tak, to musisz wejść w podany link i pod nim odkryjesz wiele frapujących treści w tym temacie.

Można tam nabyć każdą rzecz do łazienki, między innymi wanny asymetryczne.

Selekcja wpisów wg daty

Marzec 2019
P W Ś C P S N
« lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najnowsze trendy – jak wdrażać?