Home » Klasa-str » Na temat instalacji » Jak zabrać się za budowę sauny w domu, o czym pamiętać przy jej wyborze i montażu

Jak zabrać się za budowę sauny w domu, o czym pamiętać przy jej wyborze i montażu

Sauny od kilku lat coraz bardziej zyskują na popularności. W zasadzie w większości klubów sportowych, siłowni czy basenów można skorzystać z sauny, również w coraz liczniejszych domach także zaczynają się one pojawiać. Sauny mogą się różnić warunkami w nich panującymi – każdy ich rodzaj będzie mięć inną temperaturę i wilgotność, a co za tym idzie odmienny wpływ na organizm ludzi, którzy z nich będą korzystać.

asprodukt, sauny
Największe temperatury są w suchych saunach, zwanych też zamiennie szwedzkimi lub fińskimi. Temperatura dochodzi w nich nawet do stu dziesięciu stopni, za to wilgotność jest na niskim poziomie, bo raptem dziesięć procent. Za to sauny mokre mają nieco niższą temperaturę, ale poziom wilgotności powietrza będzie znacznie większy, bo może dojść do 40 procent.

Jeszcze większy poziom wilgotności będzie panował w parowych saunach – lecz dzięki niskiej temperaturze, wynoszącej między 50 a 60 stopni można w nich przebywać podobnie długo jak we wcześniej wymienionych rodzajach. Niekiedy spotyka się jeszcze inne rodzaje saun, na przykład solną albo na podczerwień, ale jeszcze się one nie cieszą dużą popularnością.

Jak się jednak okazuje, aby cieszyć się z wyjątkowych zalet wizyty w saunie nie trzeba wcale wyjeżdżać do pobliskiego SPA czy na siłownię.

Jeśli ten wątek jest dla Ciebie interesujący, to kliknij tu – to oryginalna strona www, która też zawiera intrygujące dane!

Jeśli się dysponuje kilkoma metrami podłogi i odpowiednim zapasem gotówki bez żadnego problemu można sobie zainstalować w domu swoją saunę. Ceny za kompleksową instalację razem z montażem zaczynają się już od kilku tysięcy, a potrzeba do tego naprawdę niewiele. Świetnym miejscem na instalację sauny jest łazienka, jeśli uda się w niej wygospodarować kilka metrów kwadratowych powierzchni. Lecz równie dobrze może to być jeden z wolnych pokoi czy jakieś inne pomieszczenie, w których można będzie zamontować całą potrzebną instalację. Każdą saunę zamawia się na wymiar, z tego też powodu istotne jest dobre pomierzenie wszystkiego, tak żeby nie było później kłopotów przy montażu. Zresztą wszystkich potrzebnych informacji powinien udzielić producent saun, u którego będzie się składało zamówienie.