Home » Klasa-str » Meble nie tylko do łazienki » Jak szybko i tanio odświeżyć meble w mieszkaniu, na co zwracać uwagę w czasie kupowania oklein meblowych.

Jak szybko i tanio odświeżyć meble w mieszkaniu, na co zwracać uwagę w czasie kupowania oklein meblowych.

Meble spełniają ważną rolę we wszystkich domach i mieszkaniach, lecz wraz z pływającymi latami ich wygląd będzie się zmieniał. Fronty mogą się stać porysowane i matowe, pojawiają się również różnego rodzaju odpryski i inne uszkodzenia. Zresztą jest to zupełnie zrozumiałe, bo po kilkunastu latach ciągłego użytkowania nawet najbardziej solidna płyta meblowa może mieć nie dać rady.

Okleina na meble
A w kuchni przecież używa się ostrych noży, niekiedy rozbijają się talerze, no i nie należy zapominać o gorących patelniach oraz garnkach. Często takie uszkodzenia dotyczą jedynie frontów szafek, a reszta będzie w dobrym stanie. Niektórzy właściciele w takiej sytuacji decydują się na zmianę mebli, ale będzie to kosztowna inwestycja i wiązała się jednak będzie z koniecznością przeprowadzenia większego lub mniejszego remontu. Zdecydować się też można na zmianę jedynie frontów, takie wyjście jest znacznie tańsze i nie tak pracochłonne. Z kolei najtańszą opcją będzie stosowana dawno metoda, która obecnie przeżywa swój powrót, czyli oklejanie mebli – polecane okleiny.

Wydawać się może, że w dzisiejszych czasach, gdy w zasadzie wszystko można bez większego problemu kupić, odświeżanie starszych mebli nie ma żadnego sensu. Jeśli jednak są one w stosunkowo dobrym stanie, to przy niewielkim nakładzie finansowym i pewnej ilości pracy można sprawić, że zaczną one wyglądać jak nowe.

Podstawowym zakupem potrzebnym do takiego odświeżenia są okleiny na meble, na szczęście ich wybór w sklepach jest obecnie coraz większy. Okleiny najczęściej wykonywane są w formie arkuszy do przyklejenia z różnymi wzorami, które da się bardzo ładnie łączyć w większe powierzchnie. Ważne jest podczas wybierania tego typu okleiny, aby była ona dostatecznie odporna na czynniki mechaniczne i termiczne, wtedy będzie miała szansę posłużyć jeszcze długie lata. Okleiny są oferowane w dużej liczbie wzorów, przeważnie są to imitacje popularnych gatunków drewna, ale często także najróżniejsze motywy, które nadadzą meblom (poznaj co oferuje meblusie.pl) oryginalnego wyglądu, przez co można zupełnie odmienić ich wygląd.