Home » Klasa-str » Łazienkowe porady » Jak ładnie urządzić swoją łazienkę?

Jak ładnie urządzić swoją łazienkę?

Od chwili gdy kąpiel kojarzy się jedynie z dbaniem o higienę, lecz i wypoczynkiem, łazienka zaczęła pełnić funkcję reprezentacyjną w naszych mieszkaniach. Dawniej, traktowano ją niesprawiedliwie – nie zastanawiano się nad elementami jej wystroju czy stylu. Poza tym nie zaskakiwał jej metraż. Aktualnie, jest duża i zaaranżowana przez najlepszych projektantów, coraz częściej przeistacza się w nasze prywatne SPA.

Urządzając łazienkę, musimy pomyśleć o perfekcyjnym wykorzystaniu przestrzeni. Cała aranżacja powinna być spójna i przemyślana. Jak najbardziej łazienka ma być także praktyczna, z tego względu tak wielkim powodzeniem cieszy się od lat stelaż podtynkowy przy montowaniu urządzeń sanitarnych. Daje większą swobodę aranżacyjną i ułatwia sprzątanie pomieszczenia.

W wystroju łazienki istotną rolę odgrywa armatura, która decyduje o charakterze funkcjonalności wnętrza. Obiektem naszego zainteresowania stają się zatem baterie prysznicowe, umywalkowe i bidetowe. Oprócz walorów estetycznych, ważny jest system montażu i to z czego zostały wykonane. Baterie to inwestycja na lata, zatem nie możemy podejmować decyzji pochopnie. O dobrodziejstwach kabin prysznicowych każdy z nas wie, ale zauważamy to szczególnie w godzinach rannych, gdy szybki prysznic budzi nas i ładuje pozytywną energią na cały dzień.

Kabina prysznicowa jest znakomitym uzupełnieniem wnętrza łazienki i niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem, zabierającym niewielką przestrzeń. Sporo modeli posiada dodatkowe rozwiązania, o których kupujący często nie wiedzą. A warto się nad nimi zastanowić, bo mają one kolosalny wpływ na komfort użytkowania, np. na bezproblemowość w czyszczeniu kabiny. Wybór kabin jest tak szeroki, że zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wybrednych konsumentów.

baterie prysznicowe
Autor: Grohe
Źródło: INTERNITY

W pokoju kąpielowym, bo tak dziś nazywamy łazienkę, wanna cały czas pełni najważniejsze funkcje. Aranżujemy w niej wspólne kąpiele, organizujemy zabawę dla pociech czy relaksujemy się po ciężkim dniu. Gorąca kąpiel w wygodnej wannie „z bąbelkami”, pełnej wody, przy blasku świec, czy delikatnym dźwięku subtelnej muzyki, to najlepszy wypoczynek i relaks, w domowym zaciszu.

Selekcja wpisów wg daty

Marzec 2019
P W Ś C P S N
« lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najnowsze trendy – jak wdrażać?