Home » Klasa-str » Łazienkowe porady » Funkcjonalne i stylowe łazienki

Funkcjonalne i stylowe łazienki

Współczesne wyposażenie łazienki pozwala na to, aby była ona jak najbardziej funkcjonalna, a do tego stylowo urządzona. Takie łazienki wyposażone są w kabiny prysznicowe, muszle klozetowe i bidety, a także ekonomiczne oświetlenie i system grzewczy pozwalający na zaoszczędzenie pieniędzy.

bathroom-653621_640Kabiny prysznicowe bardzo dobrze wyglądają i dodają łazienkom pewnego uroku, a do tego są bardzo wygodne i pozwalają na zaoszczędzenie wody. Są idealne dla osób starszych i małych dzieci, które w prosty sposób mogą do nich wchodzić i siadać na brodziku, a rodzice zajmują się ich kąpielą. Pozwalają one także dorosłym osobom na szybkie przeprowadzenie kąpieli bez potrzeby nalewania całej wanny wody. W takich funkcjonalnych łazienkach montowane są także bidety, które pozwalają na przeprowadzenie szybkiej higieny okolic krocza na chwilę przed wyjściem z domu czy w czasie choroby. Natomiast funkcjonalne muszle klozetowe posiadają automatycznie zamykaną pokrywę, która jest spuszczana zaraz po skorzystaniu z toalety. Mogą także być wyposażone w system automatycznego spuszczania wody, co jest wygodnym rozwiązaniem zwłaszcza, kiedy w domu mieszkają małe dzieci, ułatwia także czyszczenie oraz higienizację toalety. Łazienki posiadające także wyposażenie są bardzo ekonomiczne, a do tego ułatwiają codzienne funkcjonowanie domowników w różnych sytuacjach.

Odciążać domowy budżet mogą także łazienki posiadające ekonomiczne oświetlenie. Mogą to być lampy, do których wkłada się żarówki energooszczędne, albo takie, które wyłączą się automatycznie, jeżeli przez kilkanaście minut nie wykryją żadnego ruchu w łazience. Także odpowiedni system grzewczy pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy. Będzie to oznaczało zamontowanie ogrzewania podłogowego i odpowiednich kaloryferów, a do tego żaluzji drewnianych, które w zimie będą dobrze izolowały łazienkę od napływu zimnego powietrza z zewnątrz. Do tego standardem jest już ocieplanie całego domu i dachu, co sprawia, że w ostatecznym rozrachunku mniej zapłacimy za ogrzewanie domu w zimie. Nowoczesne łazienki mogą także być wyłożone płytkami lub kafelkami, posiadającymi różne kolory i kształty, dostoswane do konkretnego wystroju łazienki.