Home » Klasa-str » Na temat instalacji » Budujemy dom – rzecz o instalacjach

Budujemy dom – rzecz o instalacjach

Gdy podejmujemy decyzję o budowie domu, rozważamy, jaka będzie bryła budynku, gdzie będziemy mieli jadalnię i gdzie będzie spiżarka. Myślimy o przyszłości, zastanawiając się nad kolorem płytek w łazience i wybierając styl mebli do salonu. Nierzadko nie myślimy o tym, czego nie widać, a co jest wyjątkowo ważne – o koniecznych w domu instalacjach.

rury
Autor: Picturepest
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele rzeczy, dotyczących realizacji inwestycji budowlanej, należy przemyśleć na samym początku, ponieważ trzeba zamieścić je w projekcie budowy. W przypadku rozmaitych spraw nie posiadamy profesjonalnej wiedzy i umiejętności, aby osobiście powziąć decyzje projektowe.

Warto wówczas poprosić o pomoc fachowca. Bardzo ważne są instalacje techniczne budynków, ich odpowiednie rozmieszczenie, a później realizacja to zapewnienie bezpieczeństwa, jak również praktyczności naszego przyszłego lokum. Wśród instalacji budynku wyróżniamy instalacje sanitarne, elektryczne i teleinformatyczne.

Czy masz chęć przeczytać następne teksty? Więc zachęcamy do wejścia w link – tam czeka na Ciebie moja strona (http://www.nadzorybudowlane.biz.pl/oferta/nadzory-inwestorskie).

W nowoczesnym budownictwie znaleźć możemy także profesjonalne instalacje (oferta instalacji fotowoltaicznych) zabezpieczeń oraz systemy inteligentnego budynku.

Fachowo zaprojektowane instalacje techniczne budynków pozwolą nam na wygodną codzienność wewnątrz domu. Jeśli źle rozplanujemy gniazda elektryczne, rury kanalizacyjne, albo przyłącza teletechniczne, może się okazać, iż pralka nie może zostać umieszczona w upatrzonym miejscu, a wzdłuż podłóg będą nam się ciągnąć długie metry kabli. Już przy przygotowywaniu pierwszego projektu architektonicznego powinniśmy przemyśleć, ile gniazd będziemy chcieli mieć w kuchni i salonie i jak powinny one być rozmieszczone, aby wygodnie było włączyć i użytkować sprzęty elektroniczne. Nie można zapominać o kluczowej roli oświetlenia, systemy oświetleniowe również powinny być dobrze zaplanowane, tak, by dostarczać światło tam, gdzie najbardziej go potrzebujemy. Pomyślmy, gdzie chcemy postawić zmywarkę, pralkę, czy kabinę prysznicową, od tego bowiem będzie zależeć rozplanowanie instalacji sanitarnych. Jeśli zdecydujemy się na system inteligentnego budynku, fachowiec z pewnością doradzi nam, jakie rozwiązania wybrać, aby były najbardziej komfortowe, a zarazem energooszczędne. Jak widać, instalacje techniczne mają ogromny wpływ na przyszły wygląd wnętrz w naszym domu, a także na komfort użytkowania poszczególnych pomieszczeń.