Home » Klasa-str » Na temat instalacji » Budowanie pomieszczeń przemysłowych – istotne informacje

Budowanie pomieszczeń przemysłowych – istotne informacje

Hale to budynki, które mogą pełnić wiele wielorakich zadań. Z reguły buduje się je w celu produkowania, wyprzedawania ich, segregowania, bądź magazynowania. Stal jest towarem o wielkiej odporności, a budowa hal z niej jest rozwiązaniem proponującym duże możliwości kształtowania bryły obiektu.

plac budowy
Autor: PEO ACWA
Źródło: http://www.flickr.com
Hale stalowe są odpowiednie jako hale produkcyjne, magazynowe, handlowe, sportowe, centra logistyczne, salony automobilowe i serwisowe, również budynki socjalne. Konstrukcje stalowe zezwalają na uzyskanie nowoczesnych i schludnych obiektów. Stalowe budowle zezwalają na otrzymanie budynku o ponadstandardowych atutach użytkowych charakteryzujących się bardzo dobrymi parametrami izolacyjności akustycznej i cieplnej, solidnością, oraz bezawaryjną eksploatacją. Ze względu na swoje spore nawierzchnie, hale stalowe bardzo dobrze nadają się na składy (więcej na temat budowy hali). Magazynuje się w nich nieomal wszystko. Hale stalowe jako składnice nadają się do gromadzenia towarów spożywczych i przemysłowych.

Budowa hal produkcyjnych ze względu na swą rolę i specyfikę obciążeń potrzebuje osobnego sposobu do budowy. Najważniejszym elementem postępowań zarówno na wstępnym etapie jak i późniejszym, wykonawczym jest technika konstrukcji hal przemysłowych (czytaj o Atlas Ward generalnym wykonawcy hal). Zarówno fundamenty, posadzka jak i wszystkie instalacje wewnętrzne są dopasowane właśnie pod narzędzia i maszyny, jakie docelowo się w niej znajdą. Hale potrafią być utrzymane w nowoczesnym stylu, czyniąc je wizytówką każdej nowoczesnej jednostki. Charakter wykończenia obiektu jest w stanie również nawiązywać do jej asortymentu, logotypu, lub filozofii działalności. Równie ciekawą konstrukcją są hale namiotowe (przykłady konstrukcji stalowych), oraz sporządzone z płyty warstwowej.

Wielką zaletą którą charakteryzują się hale prefabrykowane skonstruowane z płyty warstwowej jest prostota w utrzymaniu schludności. Odmiennym podobnie istotnym atutem jest bardzo prosta rozbudowa takiej hali. Kiedy zabraknie miejsca w hali, można błyskawicznie i prosto dostawić kilka detali. Konstrukcja obiektów skonstruowana jest z kształtowników stalowych rozmaitego rodzaju w zależności od zastosowania i średnicy obiektu. Podstawę hali stanowi fundament, albo szklanki betonowe.